o co chodzi w init coding challenge?

o co chodzi w init coding challenge?

ICC to konkurs organizowany przez Koło Naukowe "init" dla studentów WZIM, bez względu na kierunek czy stopień studiów. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności programistycznych w miłej atmosferze rywalizacji.

jak to działa?

jak to działa?

Konkurs składa się z 12 dwuczęściowych zadań algorytmicznych. Zadania połączone są ze sobą fabularnie i nawiązują do różnych aspektów studiowania na SGGW.

Zadania ukazują się co tydzień w poniedziałek o godzinie 18:00, rozpoczynając od poniedziałku 10.03, a kończąc w poniedziałek 26.05.

Twoim zadaniem jest zapoznanie się z treścią zadania, zrozumienie problemu algorytmicznego, a następnie napisanie algorytmu w dowolnym języku (może być nawet w Javie 🤢), który na podstawie wygenerowanego indywidualnie dla Ciebie inputu rozwiąże zadanie.

Wynikiem zawsze będzie liczba lub ciąg znaków. Tę odpowiedź musisz wpisać na stronie w odpowiednim okienku, aby odblokować kolejną część zadania.

Druga część rozwija poprzednią, dodając fabularny twist i komplikując problem algorytmiczny. To wciąż ten sam problem, ale w trudniejszej wersji. Dobrze napisany algorytm z pierwszego etapu nie będzie wymagał wielu zmian, jednak brute force, choć w wielu wypadkach zadziała w pierwszej części, nie będzie skuteczny na dłuższą metę. (Poza tym, gdzie tu satysfakcja z pisania brute force'a?)

punktacja

punktacja

Rozwiązania są oceniane przede wszystkim na podstawie poprawności - odpowiedź jest albo poprawna, albo nie 😉. Punkty przyznawane są wyłącznie za poprawne odpowiedzi.

Zadanie składa się z dwóch części, a każda z nich jest punktowana oddzielnie.

Dodatkowo istotna jest kolejność przesłania odpowiedzi. Pierwsza osoba, która prześle poprawną odpowiedź na daną część, otrzymuje maksymalną liczbę punktów - 200. Kolejna dostanie 199, następna 198 itd., aż do 20 punktów, które jest minimalną liczbą punktów za poprawną odpowiedź. Wszystkie kolejne osoby, które poprawnie rozwiążą tę część, również otrzymują 20 punktów.

Druga część zadania jest punktowana w taki sam sposób.

klasyfikacja

klasyfikacja

Zwycięzca wyzwania wyznaczany jest na podstawie tabeli generalnej po 12 tygodniach trwania wydarzenia.

Uczestnik, który zdobył najwięcej punktów, zyska miano Mistrza ICC 2025 i zdobędzie pamiątkową koszulkę, którą będzie mógł z dumą nosić na wydziale i nie tylko.

Jeżeli wiesz, że Twoje umiejętności nie pozwolą ci konkurować o najwyższe pozycje w tabeli - nic straconego! Wciąż możesz wziąć udział w ICC, by podszkolić swoje umiejętności, dobrze się bawić i sprawdzić się na tle swoich koleżanek i kolegów na roku!

Niedługo dodane zostaną funkcjonalności tworzenia swoich wewnętrznych tabel ze znajomymi, aby śledzić swoje postępy w gronie najbliższych kolegów i koleżanek!

Zarejestruj się już teraz!